Mecsekszabolcs a 2-es és a 60-as autóbusszal közelíthető meg. A templomtól egy kis sétával lehet eljutni az óvodába. Az autóval érkezők számára az utcán van parkolási lehetőség.
Az óvoda épülete:
1981-ben épült téglaépület, melynek korszerűsítése és felújítása folyamatosan történik.
Két átlagos és egy kisméretű csoportszobánk van. Mindhárom szobát fenyő bútorokkal egyedi módon rendeztük be, mely barátságos hangulatot áraszt és tükrözi az óvodapedagógusok egyéniségét.
Süni csoport
Mókus csoport
Nyuszi csoport
A belső tereket az óvó nénik az aktualitásnak megfelelően díszítik. A folyosókat gyermekmunkák teszik hangulatossá.
Felszereltség, eszközök
Óvodánk jól felszerelt, mindhárom korosztály számára megfelelő mennyiségű és minőségű játék és a foglalkozásokhoz szükséges eszköz segíti a gyermekek szabad játékát és képességfejlődését. Törekszünk arra, hogy minél több természetes anyag vegye körül a gyerekeket.
Az elmúlt évek alatt mindhárom csoportban jól felszerelt gyermek könyvtárat hoztunk létre, ahol a mesekönyvek mellett az óvodásoknak szóló ismeretterjesztő könyvek is megtalálhatók.
Fontos törekvésünk, hogy a gyermekek eleget mozoghassanak a csoportszobában is, amit hinták, mozgásfejlesztő eszközök és mozgásos játékok segítségével értünk el. Pályázatokból bővítettük a mozgásfejlesztő eszközeinket, amiket játék időben és a testnevelés foglalkozáson is használnak a gyermekek.
Udvar
Nagy, füves, változatos domborzatú udvar tartozik az épülethez.
Közel van az erdő, a patak, a tó és a sportpálya.
A kedvező természeti környezetünknek köszönhetően sok időt tölthetnek a gyermekek a szabad levegőn az udvarban és a közeli erdőben. Nagyszerű lehetőségeink vannak a felfedezésre, a cselekvéses tapasztalatszerzésre játékidőben és a foglalkozások alkalmával.
Céljaink, pedagógiai módszereink
Óvodánk 2015 óta Örökös Zöld Óvoda.
Zöld óvoda tartalmú nevelésünk célja az, hogy ebben a páratlan környezetben a gyermekek természetes módon éljenek, sokat mozogjanak és a foglalkozásaink segítségével felfedezzék a közelebbi és a távolabbi környezetünk szépségeit.
Gyűjtsenek sok-sok élményt, tevékenykedjenek, ismerkedjenek meg a természet jelenségeivel, növényekkel, állatokkal és tanulják meg, hogy ők gyerekként mit tehetnek a környezetük védelméért és szépítéséért.
Ezáltal komplexen fejlődik egész személyiségük, megtanulnak együttműködni, alkalmazkodni és adottságaikhoz mérten kialakulnak az iskolakezdéshez szükséges készségek, képességek és gyermeki kompetenciák.
Ebben a munkában számítunk a családok együttműködésére és támogatására!